Przejdź do menu
FILTRY
Wyszukaj:
Wyszukaj frazy w:
Wyszukaj obiekty posiadające:
Wyszukaj obiekty z zakresu daty:
STUDIO TEATRALNE CK ZAMEK

STUDIO TEATRALNE CK ZAMEK

STUDIO TEATRALNE CK ZAMEK

Studio Teatralne istnieje dla osób, które chcą się rozwijać i wyrażać teatralnie. Uczestnicy czerpią z własnej wyobraźni i ekspresji oraz inspirują się muzyką, tańcem, literaturą i sztuką. Podczas pracy wykorzystywane są techniki teatru fizycznego, wizualnego, dramatycznego, site-specific, elementów tańca i performance. Wspólnie tworzony jest zespół, w którym każdy ma swój indywidualny głos.

Od września 2021 Studio Teatralne CK Zamek prowadzi Barbara Prądzyńska. Studio działa w trzech grupach wiekowych: młodzieżowej (od 2024 r. prowadzonej przez Marka Cyrisa), dorosłej i senioralnej (od 2024 r). Oprócz poznawania technik aktorskich i teatralnych,  każda z grup tworzy spektakl w wybranej przez siebie formule, który prezentowany jest w przestrzeniach Zamku. Uczestnicy Studia przechodzą przez pełen proces twórczy, wspólnie decydują o scenografii, kostiumach, muzyce, oświetleniu. Współpracują z artystami i technikami z Zamku i spoza Zamku.

Studio Teatralne CK Zamek współpracowało z artystkami i artystami: Izą Kolką, Katarzyną Pastuszak, Karoliną Pawełską, Mają Piskorską, Kingą Rybarczyk, Katarzyną Rzetelską, Adrianem Rzetelskim, Wojciechem Sierackim, Hubertem Wińczykiem, Marią Wróż-Prusiewicz.

W lipcu 2022 r. uczestniczki Studia wzięły udział w międzynarodowym projekcie „Neighbourhood in Europe – Shaping Cohesion” Stiftung Genshagen w Niemczech.

Od 2023 r. w CK Zamek Studio Teatralne współtworzy mini festiwal „Wiosenne Odsłony” z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

 

https://ckzamek.pl/artykuly/38-studio-teatralne-proby/

https://www.facebook.com/studioteatralneckzamek

 

ŻYCIE. MAIN STATION  2022

„Życie. Main Station” to spektakl, który powstał w starszej grupie Studia Teatralnego w sezonie 2021/2022. Zarówno temat, postaci, sceny jak i dialogi stworzone zostały podczas wspólnej pracy zespołowej. Pasażer, który znajduje się w życiowej pustce zostaje zaproszony przez Konduktora do Pociągu. Tam szuka swojego miejsca w kolejnych przedziałach, zajmowanych przez rozmaite osoby. Kiedy w końcu znajduje pusty przedział i zostaje sam, nachodzą go natrętne myśli i senne koszmary. O czym śni Pasażer? Kogo spotyka w Pociągu? Kim jest Konduktor? Na jakiej stacji wysiądzie Pasażer?

Premiera 13.05.2022

Miejsce: Scena Nowa

Scenariusz: zespołowy

Reżyseria: Barbara Prądzyńska

Scenografia: Magdalena Banachowicz, Przemysław Bembnista, Norbert Ogoniak, Kinga Rybarczyk

Muzyka: Hubert Wińczyk

Projekcje: Iza Kolka

Plakat: Maja Piskorska

Światła: Adam Głębocki, Rafał Smyk

Obsługa projekcji: Piotr K. Wiśniewski

Wsparcie techniczne: Adam Kasperski

W spektaklu wykorzystane zostały fragmenty wierszy Pauliny Krzysik

Wystąpili: Krzysztof Andrzejewski, Magdalena Banachowicz, Jacek Boryszewski, Mirosław Janeczko, Maja Karmińska, Weronika Kątna, Paulina Krzysik, Marek Mikołaj Mikołajczak, Izabela Nitka, Kinga Rybarczyk

 

GRA O ZAMEK  2022

 „Gra o Zamek” to spektakl, który powstał w młodszej grupie Studia Teatralnego w sezonie 2021/2022. Zarówno temat, postaci, sceny jak i dialogi stworzone zostały podczas wspólnej pracy zespołowej. Powodem zebrania publiczności jest śmierć Władcy, a także zaginiony testament, w którym zapisane jest, komu przekazany został Zamek. W celu znalezienia winnego śmierci oraz odnalezienia testamentu wynajęty został Detektyw. Okazuje się, że każdy z mieszkańców Zamku snuje intrygi za plecami innych.  Jak zginął Ojciec? Gdzie schowany jest testament? Komu zapisany został Zamek? Kto odnajdzie dokument? Co wydarzy się po drodze? Kto gra z kim i przeciwko komu?

Premiera: 18.06.2022

Miejsce: Spektakl chodzony po Zachodnim Skrzydle Zamku.

Scenariusz: zespołowy

Reżyseria: Barbara Prądzyńska

Asysta reżyserska: Kinga Rybarczyk

Muzyka na żywo: Martyna Tomas, Tori Pawełkiewicz

Muzyka i dźwięk: Hubert Wińczyk

Projekcje: Agata Magoń

Grafika: Maja Piskorska

Plakat: Maja Piskorska, Maja Stachowiak

Światła: Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak

Wsparcie techniczne: Adam Kasperski, Mateusz Klepacki

Wystąpili: Dawid Biernacki, Anastasiia Demianenko, Hania Skyler Kalińska, Weronika Kątna, Marek Mikołaj Mikołajczak, Zuza Osajda, Tori Pawełkiewicz, Agnieszka Płotka, Katya Tatarchuk, Martyna Tomas, Maja Stachowiak, Karolina Wieczorek, Marek Wieliczko

 

MY, DZIECI GWIAZD 2023

„My, Dzieci Gwiazd” to głos pokoleniowy młodych ludzi. W podróży po ginącej galaktyce odkrywamy i archiwizujemy ich pragnienia, potrzeby, lęki, niepokoje. “Moim zadaniem jest zachowanie pamięci o wszelkich wszechświatach, galaktykach i ich najmniejszych gwiazdach. Zaczynam wyczuwać kurz, zbierający się na jednym z bliższych nam uniwersów… Podobno kiedy się rodzimy, rodzi się też gwiazda. Stworzeni jesteśmy z jednej i tej samej kosmicznej materii. Wszechświat jest pełen galaktyk, których losów nigdy nie poznamy, a większość z nich zniknie, nim zdążymy do nich dotrzeć. Każda z nich kryje mnóstwo historii, zdarzeń i opowieści. Udaję się teraz do galaktyki STB 2890523, aby zebrać jak najwięcej wspomnień i ocalić ją od zapomnienia.”

Premiera: 28. 05.2023

Miejsce: Scena Nowa

Scenariusz: zespołowy

Reżyseria: Barbara Prądzyńska

Asystentka reżyserki: Karolina Pawełska

Muzyka: Hubert Wińczyk

Muzyka na żywo: Zuza Osajda, Wiktoria Tori Pawełkiewicz, Jakub Ziółek

Projekcje wideo: Iza Kolka

Konsultacje scenograficzne: Iza Kolka

Konsultacje choreograficzne: Adrian Rzetelski

Plakat: Maja Stachowiak

Światła: Rafał Smyk

Obsługa projekcji: Łukasz Matysiak

Wsparcie techniczne: Adam Kasperski

Wystąpili: Bianka Gawlak, Hanna Skyler Kalińska, Weronika Kubale, Zuza Osajda, Wiktoria Tori Pawełkiewicz, Jakub Peszke, Maja Stachowiak, Wiktoria Wachowiak, Marek Wieliczko, Maria Wojtynek, Jakub Ziółek

 

ŁOO! MATKO! 2023

Spektakl „Łoo! Matko!” powstał w ścisłej współpracy z dwoma młodymi mamami ze Studia Teatralnego: Kingą Rybarczyk i Magdaleną Banachowicz.

„My współczesne kobiety, my współczesne mamy, dziękujemy, nie narzekamy!” Chwila, kiedy na ekranie za pomocą ultrasonografu ukazuje się „mała fasolka”, wywraca świat do góry nogami, o czym kobieta leżąca na kozetce ginekologicznej nie ma jeszcze pojęcia… Spektakl miał na celu wzmacniać kobiety, które przyjmują rolę matki, uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby młodych mam, mierzyć się ze stereotypami i mitami na temat macierzyństwa, przypominać o depresji poporodowej i promować zdrowie psychiczne przyszłych i obecnych mam. Podczas pracy nad spektaklem zebrano wiele doświadczeń kobiet-mam z różnych pokoleń.

Matronat: Fundacja Matecznik

Partner: Fundacja Art of Mind

Premiera: 30.09.2023
Miejsce: Scena Nowa

Reżyseria: Barbara Prądzyńska
Scenariusz: Magdalena Banachowicz, Barbara Prądzyńska, Kinga Rybarczyk
Kreacje aktorskie: Magdalena Banachowicz, Kinga Rybarczyk
Postać w wideo: Maja Karmińska
Głos z offu: Magdalena Banachowicz, Marcin Głowiński, Barbara Prądzyńska, Kinga Rybarczyk,
Muzyka: Hubert Wińczyk
Wideo: Agata Nowaczyk, Przemysław Bembnista
Scenografia: Norbert Ogoniak
Kostiumy: Idalia Mantas

Światła: Rafał Smyk
Plakat: Maja Piskorska
Rozmówczynie: Katarzyna Brzezińska, Monika Bykowska, Kamila Hancyk, Hanna Jernas, Wiola Kaźmierczak, Izabela Kolka, Anna Lachor, Alicja Meisner, Agata Ogoniak, Paulina Panowicz, Maria Pasterska, Maja Piskorska, Bożena Szota, Marianna Trębacz, Aleksandra Wisz

Udostępnienie sprzętu filmowego: Dawid Gut, Radosław Nawrocki, Dariusz Smoliński

 

O RAJU! 2024

Spektakl „o Raju!” powstał z potrzeby spokoju i harmonii w świecie po pandemicznym i z szalejącą obok wojną. Odnosi się do odwiecznych poszukiwań szczęśliwej, wiecznej krainy i podejmuje refleksję nad trudnościami w jej osiągnięciu.

Witamy w Raju! Chcesz się zabawić, zaznać ekstazy, a może się wyciszyć, wsłuchać w bicie własnego serca?  Pragniesz wejść do rajskiego ogrodu, by napić się wody z jego źródła?  Od wieków ludzie poszukują ziemskiego raju – organizują wyprawy na krańce świata i wewnątrz siebie samych. Tworzą ogrody, a nawet miasta na jego wzór i podobieństwo. Jak dzisiaj, kiedy zgiełk, pęd, niebezpieczeństwo wokół, znaleźć harmonię i szczęście? Jak dotknąć ziemskiego raju, żeby choć kawałek jego w nas się zakorzenił?

Premiera: 19.01.2024

Miejsce: Sala Wielka CK Zamek

Scenariusz: zespół

Reżyseria: Barbara Prądzyńska

Asystentka reżyserki: Karolina Pawełska

Choreografia: Katarzyna Rzetelska

Konsultacje choreograficzne: Janusz Orlik

Muzyka: Wojciech Sieracki

Aranżacje dźwiękowe: Maja Karmińska

Projekcje wideo: Iza Kolka

Kostiumy i scenografia: Iza Kolka i zespół

Światła: Rafał Smyk

Identyfikacja wizualna: Maja Piskorska

Wystąpili: Dawid Biernacki, Paulina Fąferek, Robert Grembowicz, Mirosław Janeczko, Maja Karmińska, Maja Piskorska, Agnieszka Płotka, Danka Sikorska, Dominika Stawska, Martyna Tomas, Norbert Wyrzykowski

 

po_szar_pa_ne 2024

„po_szar_pa_ne” to siedem autorskich scen stworzonych i granych przez uczestniczki i uczestników Studia Teatralnego CK ZAMEK. Pozornie niepowiązane ze sobą, układają się one w site specific, wizualny, performatywny i interaktywny zbiór refleksji o kondycji współczesnego człowieka. Widzki i widzowie zwiedzają przestrzenie Zamku, jednocześnie uczestnicząc w sztuce teatralnej ‒ zabawnym, groźnym, budzącym namysł wydarzeniu.

Premiera: 1.06.24

Miejsce: Spektakl chodzony po 2 i 3 p. Zachodniego Skrzydła CK Zamek

Scenariusz: zespół

Reżyseria: Barbara Prądzyńska

Muzyka i dźwięk: Hubert Wińczyk

Kostiumy i scenografia: Iza Kolka i zespół

Projekcje: Iza Kolka

Wsparcie choreograficzne: Katarzyna Rzetelska

Konsultacje aktorskie: Karolina Pawełska

Identyfikacja wizualna: Maja Piskorska

Wystąpili: Dawid Biernacki, Robert Grembowicz, Katarzyna Guillon, Justyna Kasprzyk, Sara Nguyen Truong, Barbara Pietryga-Lamperska, Norbert Wyrzykowski, Michał Zakrzewski

 

#mło_dość! 2024

Zaangażowany spektakl grupy młodzieżowej. Próba zmierzenia się i podzielenia z innymi pokoleniowymi problemami i wyzwaniami, zarówno tymi uniwersalnymi, jak i cechującymi gen Z.

Kim są współcześni nastolatkowie? Z czym zmaga się ich pokolenie? Czy zdają sobie sprawę z oczekiwań, jakie się przed nimi stawia? Co przeważa w ich zachowaniu – egoizm i brak zaradności, czy zagubienie i powrót do beztroski dzieciństwa, kiedy rzeczywistość zmusza ich do szybkiego wkroczenia w dorosłość? Na te pytania może odpowiedzieć tylko młodzież, której często ten głos się odbiera.

Premiera: 15.06.24

Miejsce: Spektakl chodzony po 3 p. Zachodniego Skrzydła CK Zamek

Scenariusz: zespół

Reżyseria: Barbara Prądzyńska

Asystentka reżyserki: Kinga Rybarczyk

Wsparcie dramaturgiczne: Maria Wróż-Prusiewicz

Muzyka i dźwięk: Hubert Wińczyk

Kostiumy: zespół

Scenografia: Iza Kolka

Wsparcie choreograficzne: Katarzyna Rzetelska

Identyfikacja wizualna: Maja Piskorska

Wystąpili: Jagoda Chocaj, Maria Ilasz, Marcin Kordus, Florentyna Łaszcz, Amelia Masłej, Franciszka Pasek, Matylda Szanecka, Antonina Szymoszyn, Zofia Walczak, Marta Wesołek, Marek Wieliczko

Zapraszamy do Studia Teatralnego CK Zamek

Gra o Zamek Studio Teatralne CK Zamek

MEDIATEKA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020

Logo po lewej: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, logo w środku: Centrum Kultury Zamek, logo po prawej: Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Mediateka

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

ul. Św. Marcin 80/82

61-809 Poznań

tel. +48 61 64 65 272

fax +48 61 64 65 308

sekretariat@ckzamek.pl

© 2024 NFINITY | All rights reserved | Mediateka Poznań