Przejdź do menu

O Mediatece

 

Z radością oddajemy w Wasze ręce zamkową Mediatekę! Znajdziecie w niej materiały z wydarzeń Centrum Kultury ZAMEK (zdjęcia, grafiki, nagrania audio, video czy animacje) i dowiecie się więcej o historii i architekturze naszej siedziby: dawnego Zamku Cesarskiego.

Zamkowa Mediateka jest w procesie tworzenia. To znaczy, że jesteśmy w trakcie udostępniania materiałów i wdrażania rozwiązań, które pozwolą każdej osobie zainteresowanej skorzystać z zasobów Mediateki. Te zamkowe zasoby cyfrowe cały czas poszerzamy, nie zapominamy również o dostępności publikowanych treści, o dostępności cyfrowej.

Jak poruszać się po stronie mediateka.ckzamek.pl?
Na stronie głównej możemy użyć wyszukiwarki, wpisując interesujące nas słowa. Możemy także wyszukiwać materiały poprzez filtry. Dzięki filtrom znajdziemy materiały w których zastosowane różne rozwiązania, na przykład tłumaczone na PJM (polski język migowy).

Poniżej wyszukiwarki, na głównej stronie znajduje się osiem kategorii:
Historia, architektura, ludzie
Wystawy
Muzyka
Kino Pałacowe
Literatura
Edukacja artystyczna
Projekty społeczne
Wspomnienia o Zamku

Po kliknięciu w poszczególne kategorie, przejdziemy do obiektów, czyli prezentacji konkretnych obszarów zamkowej działalności. Są to na przykład: muzyczny festiwal „Ethno Port”, „Pokazy specjalne” Kina Pałacowego czy „Historyczne pocztówki z Zamkiem”. Na dole strony głównej znajdziemy Deklarację Dostępności, a także Notę Prawną i Politykę Prywatności.

Wszystkie materiały graficzne mają audiodeskrypcję. W zależności od materiału, czasem jest ona widoczna w tekstach opisujących obiekty, czasem została umieszczona w tekście alternatywnym. Do plików dźwiękowych dodajemy transkrypcję, do filmów sukcesywnie dodajemy napisy. Chcemy, aby nasze materiały były dostępne dla osób o różnych potrzebach.
Na stronie zamkowej Mediateki nie ma formularza umożliwiającego bezpośredni kontakt.

Jeśli masz pytania na temat Mediateki, dostępności materiałów lub potrzebujesz wyrazić swoje wątpliwości czy przekazać komentarze zachęcamy do kontaktu z Dorotą Żaglewską. Jest ona osobą odpowiedzialną za Mediatekę.
Kontakt mailowy: d.zaglewska@ckzamek.pl lub kontakt SMS na numer telefonu: 607 609 035.

Z Mediateki możesz także skorzystać w siedzibie Centrum Kultury ZAMEK. Na drugim piętrze naszego budynku, w niewielkim holu, znajdziesz duży stół z czterema stanowiskami komputerowymi. Możesz tam przeglądać zawartość Mediateki i strony Zamku, dowiadując się na przykład o aktualnych i zaplanowanych wydarzeniach. Możesz tam też po prostu odpocząć na wygodnym krześle.

Do zobaczenia w sieci i na miejscu!

Widok pomieszczenia mediateki: na marmurowej podłodze stoi duży, jasny stół otoczony szarymi krzesłami. Na stole widać cztery monitory, z których dwa są włączone i mają kolorowe ekrany. Za stołem widać ścianę z lampami - kinkietami, z których pada światło, oraz z oknami.

NAJPOPULARNIEJSZE TAGI W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

MEDIATEKA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020

Logo po lewej: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, logo w środku: Centrum Kultury Zamek, logo po prawej: Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Mediateka

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

ul. Św. Marcin 80/82

61-809 Poznań

tel. +48 61 64 65 272

fax +48 61 64 65 308

sekretariat@ckzamek.pl

© 2024 NFINITY | All rights reserved | Mediateka Poznań