Przejdź do menu
FILTRY
Wyszukaj:
Wyszukaj frazy w:
Wyszukaj obiekty posiadające:
Wyszukaj obiekty z zakresu daty:
Wymiany

Wymiany

WYMIANY

W zamkowych pracowniach plastycznych uczestnicy i uczestniczki zajęć rozwijają i spełniają swoje twórcze potrzeby oraz marzenia. Czynią to pod troskliwym okiem artystów i artystek. Te kreatywne spotkania prowadzą do dialogu i wymiany między różnymi dyscyplinami wizualnymi. W pracowniach czas wolny upływa pod znakiem czystej przyjemności i radości tworzenia – niezależnie od wieku, doświadczenia, umiejętności i wiedzy. Na pierwszym planie są zaangażowanie i pasja!

Zwykle to uczestnicy warsztatów prezentują swoje dokonania, tym razem uwaga zostaje skierowana w stronę artystów prowadzących Pracownie Plastyczne. Każdy z uczestników sam decyduje o indywidualnej formule wystawy w cyklu: Wymiany.

 

 

ULOTNOŚĆ. Wystawa prac Małgorzaty Brzozowskiej- Nowak
18.04-30.04.2023
Wernisaż: 17.04.2023, g. 18.
Laboratorium, wstęp wolny

ULOTNOŚĆ to zestaw obrazów malowanych w technice akrylowej oraz akwarelowej na płótnie. Głównym tematem wystawy i dominującym motywem był portret kobiecy.
Twarz często ujawnia emocje, odzwierciedla stan umysłu oraz charakter osoby portretowanej. Portrety artystka nasyca znaczeniem symbolicznym, umieszcza na obrazach elementy natury i przedmioty z otaczającej nas codziennej rzeczywistości. Obrazy w doborze tematyki nawiązują do cyklu natury, witalnej istoty życia- narodzin, wzrostu, rozkwitu- i dojrzewania, uwzględniają etapy przemijania i stopniowego zanikania.

Małgorzata Brzozowska-Nowak – absolwentka UAP w Poznaniu (kierunki: Edukacja artystyczna, Malarstwo, Pedagogika sztuki) oraz Collegium da Vinci w Poznaniu (kierunek: Fotografia). Artystka intermedialna, malarka, instruktorka sztuk wizualnych. Obszarem jej zainteresowań są „działania” na styku wielu dziedzin sztuki: malarstwa, grafiki cyfrowej, muzyki, teatru, poezji, video, rysunku, fotografii. Współpracowała przy organizacji wielu imprez artystycznych oraz praktyk edukacyjnych. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

COLLAGE_MAKER; Wystawa prac Agnieszki Błędowskiej oraz zaproszonych uczestników Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych
13‒26.02.2023
Laboratorium, wstęp wolny

COLLAGE_MAKER to zestaw 21, klasycznych kolaży w formie „gazetowych” wycinanek.
Tworzone z przekonania o nieograniczonym potencjale, zmienności znaczeń wyciętych z kontekstu, nieoczywistych form i obrazów. Autorka wybierając poszczególne elementy stworzyła nowe opowieści, znaczące układanki i wzory, które w procesie tworzenia przekształciła w swoistą zabawę formą i znaczeniem. W ten sposób kolaż staje się aktualnym komentarzem do rzeczywistości.

Zapraszając do wystawy uczestników zajęć z Pracowni Malarstwa i Rysunku dla Dorosłych artystka zaproponowała wspólne z nimi wypracowanie formuły tej części wystawy. Uczestnicy przygotowali prace zgodne z ich zainteresowaniami, a całość w efekcie końcowym stała się kolażem indywidualnych postaw i wyborów twórczych, pokazując odrębność potrzeb i motywacji uczestników. Uczestnicy wystawy: Maciej Adamczewski Paulina Szeląg, Renata Świerkowska, Grażyna Grzymisławska Wójciak, Magdalena Kasińska Pielesiak, Katarzyna Niedziałkowska, Marzena Buksa, Małgorzata Swinarska, Anna Machowiak, Rene Szuringer, Romana Gałkowska Reszelska, Ewa Grochowska, Iwona Lemańska, Wioletta Różańska, Małgorzata Drozdowska, Małgorzata Kaczmarek, Anna Łukaszewska, Magdalena Rędziniak, Dagmara Stankowska, Iwona Tomczak.

Agnieszka Błędowska – absolwentka studiów w PWSP/UAP w Poznaniu na kierunku Grafika. Pracowała jako wykładowca i adiunkt w Zielonej Górze, Poznaniu, Głogowie i w Szczecinie, prowadząc zajęcia dydaktyczne w szerokim zakresie sztuk wizualnych. Charakterystyczną cechą działań artystycznych, które podejmuje jest ich intermedialność. Wybiera takie narzędzie edycji, za pomocą którego najlepiej realizuje kolejny zamysł artystyczny.
Motywy i wątki prac zwykle się przenikają. Szczególnie interesuje ją gra i zabawa jako struktura możliwych relacji i wynikające z nich prawdopodobne interakcje społeczne. Aktualnie zajmuje się collage`m z uwzględnieniem możliwych manipulacji formą i jej znaczeniem. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

MEDIATEKA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020

Logo po lewej: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, logo w środku: Centrum Kultury Zamek, logo po prawej: Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Mediateka

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

ul. Św. Marcin 80/82

61-809 Poznań

tel. +48 61 64 65 272

fax +48 61 64 65 308

sekretariat@ckzamek.pl

© 2024 NFINITY | All rights reserved | Mediateka Poznań