Przejdź do menu
FILTRY
Wyszukaj:
Wyszukaj frazy w:
Wyszukaj obiekty posiadające:
Wyszukaj obiekty z zakresu daty:

WAŻNE POJĘCIA

PRACOWNIA Plastyczna tARTak

PRACOWNIA Plastyczna tARTak

 

 

„Minęło wiele czasu, zanim uświadomiłem sobie, że uzdolnieni ludzie rzadko siadywali i pozwalali, aby rzeczy po prostu im się przydarzały. Oni wychodzili na zewnątrz i przydarzali się rzeczom”. – Leonardo da Vinci (1452–1519)

 

 

Pracownia tARTak to od 2009 roku twórczy czas artystycznego poznania i bycia razem, w którym każdy – młodszy i nieco starszy uczestnik (dzieci i młodzież) znajduje miejsce dla siebie, na swoje nowatorskie pomysły oraz nowoczesne koncepcje pod okiem instruktorki – Sylwii Chudy-Leśnik.

Podczas zajęć uczestnicy nabywają umiejętności warsztatowe (artystyczne), uczą się wykorzystywać techniki stosowane przez artystów – od tradycyjnych po współczesne. Pracownia jest przestrzenią do zapoznania się z atelier artystów zapisanych w dziejach historii sztuki. Miejscem kreacji, rozwijania wyobraźni, pasji i indywidualnych cech każdego uczestnika. W tARTaku rozwijamy się poprzez udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Poprzez naszą pasję odkrywamy siebie i świat wokół nas. W najbliższych nam zamkowych przestrzeniach czerpiemy inspiracje z architektury oraz wystaw. Jak mawiał Albert Einstein „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”, dlatego też staramy się w tARTaku wykraczać poza utarte schematy, swoimi pracami zaskakiwać odbiorcę, a także siebie samych…

„Pragnienie czynienia cudów” jak zwykł mawiać młody Leonardo da Vinci, to w tARTaku wskrzeszanie własnej wyobraźni i kreacji, czerpanie z doświadczeń artystów nam współczesnych, świadome inspirowanie się ich sztuką. Podążanie za nowymi nurtami w sztuce aktualnej, a przez to odkrywanie własnej osobowości i talentów.

Sztuka współczesna nie jest zarezerwowana dla grupy wybrańców. Jest dostępna dla każdego, kto zechce ją zauważyć i w niej uczestniczyć. W pracowni pomagamy z uwagą się jej przyglądać, doświadczamy i zachęcamy do samodzielnego myślenia. Poprzez naszą sztukę chcemy opowiedzieć o radości życia, bo „nie godzimy się na burość i nie chcemy być szarymi ludźmi” (Maurycy Gomulicki).

W naszej zamkowej pracowni próbujemy uchwycić to, co ulotne – nasze emocje, uciekający czas… Bardzo bliskie są nam słowa ponadczasowego malarza Romana Opałki „Maluję uciekający czas. Sztuka jest moim spacerem w czasie – czas przyjacielem”.

 

„Kolor zawładnął mną. Nie mam nic do powiedzenia. Kolor zawładnął mną na zawsze. Oto kwintesencja szczęścia. Kolor i ja tworzymy jedność. Jestem malarzem”. – Paul Klee (1879–1940)

 

 

Wystawa Pracowni Plastycznej tARTak – ZESTAWIENIE 2020

Konkurs plastyczny Rodzinna Historia związana z Poznaniem

14.12.2018

To był bardzo ważny dla nas, wyjątkowy wieczór pełen emocji.
Czworo uczestników pracowni plastycznej tARTak zwyciężyło w konkursie plastycznym „Rodzinna historia związana z Poznaniem”, organizowanym przez Urząd Miasta Poznania.

Pracownia tARTak, zaproszona przez Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, miała zaszczyt uczestniczyć w Uroczystej Gali Rodzin, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:

6-8 lat: Zofia Leśnik (7 lat), zajęła I miejsce;

9-12 lat: Wojciech Rogalski (10 lat), zajął II miejsce;

12+: Klaudia Gawrych (14 lat) otrzymała II nagrodę, a Urszula Kosarska III (13 lat).

Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy nagrodzonym.

Galę uświetnił występ Chóru „Drużyna Szpiku”. Gwoździem programu był hit sezonu Teatru Muzycznego w Poznaniu – musical „Rodzina Addamsów”.

 

 

MEDIATEKA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA ZE ŚRODKÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020

Logo po lewej: Fundusze Europejskie Infrastruktura i Środowisko, logo w środku: Centrum Kultury Zamek, logo po prawej: Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Mediateka

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

ul. Św. Marcin 80/82

61-809 Poznań

tel. +48 61 64 65 272

fax +48 61 64 65 308

sekretariat@ckzamek.pl

© 2021 NFINITY | All rights reserved | Mediateka Poznań